معرفی بهترین روش رفع چروک پیشانی

بهترین روش های رفع چروک پیشانی

معرفی بهترین روش رفع چروک پیشانی

در این مقاله روش هایی را معرفی کرده ایم تا بتوانید چروک های پیشانی خودتان را محو کنید و یا از این نوع چروک ها پیشگیری کنید، با مجله دلبرباش همراه باشید. در ابتدا باید بگویم که متاسفانه هیچ فرمولی برای باز گرداندن زمان وجود ندارد و شما باید از چروک های پیشانی خودتان پیشگیری کنید و اگر این کار را در گذشته انجام نداده اید باید صبر و تحمل بسیاری داشته باشید و انتظار معجزه یک شبه را نداشته باشید!. بهترین روش های رفع چروک پیشانی را برای شما در این پست به طور مفصل و کاملا عملی توضیح داده ایم.

در قسمت اول این مقاله در ابتدا دلایل چین و چروک های پیشانی را بررسی خواهیم کرد.

دلایل چین و چروک های پیشانی

کهولت سن

کهولت سن عاملی اجتناب نا پذیر است و به سان مردابی است که همگی ما در داخل آن در حال سقوط هستیم و راه فراری نداریم!. به قول یک نفر شاید پیری هم یک بیماری باشد مثل تمام بیماری های دیگر بشر و ما هنوز راه درمان آن را کشف نکرده ایم! کسی چه می داند ولی به هر حال پیری غیر قابل اجتناب است.

یکی از مشکلات در سنین بالا تولید کمتر کلاژن در سطح پوست است.کلاژن یک پروتئین ساختاری اولیه است که مسئول سفت و منعطف نگه داشتن پوست شما است. هرچه پیرتر می شوید، سنتز کلاژن در بدن به طور طبیعی کاهش می یابد و باعث می شود پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. شاید مهمترین عامل در ایجاد چین و چروک و خطوط ریز کاهش تولید کلاژن در اثر افزایش سن باشد که با گذشت سال ها آشکارتر و ماندگارتر می شوند.

کهولت سن و چروک
کهولت سن و چروک

 

هیچ کس بدش نمی آید تا آخر عمر جوان بماند و شاید هرگز نمیرد! اما کمی با خود فکر کنید جوانی هم ممکن است در طول سالیان دراز مثلا 2000 سال خسته کننده و ملال آور شود. یکی از زیبایی های زندگی و آفرینش همین است که هیچ چیز قطعی و ابدی نیست و همه چیز در حال تغییر هست از یک دانه شن گرفته تا سراسر کیهان و عالم هستی. پس از پیری و کهولت سن خود به هیچ عنوان ناراحت نباشید و به یاد داشته باشید شما خیلی هم خوش شانس هستید که در حال تجربه این فصل از عمرتان هستید زیرا که بسیاری از افراد پیری را هرگز تجربه نخواهند کرد!.

اخم کردن زیاد

اخم کردن زیاد یکی از کار هایی است که میمیک صورت شما را به خصوص در قسمت پیشانی بسیار جمع و منقبض می کند و همین به مرور باعث ایجاد چین و چروک در همین ناحیه خواهد شد، پس از اخم کردن پرهیز کنید و بیشتر بخندید. بوتاکس یکی از راه های غیر طبیعی برای مقابله با اخم کردن است اما ما هرگز پیشنهاد نمی کنیم چون به هر حال این نوعی دستکاری در سیستم عصبی بدن محسوب می شود و ممکن است عواقبی نا معلوم و خطرناک در انتظار شما باشد.

برای کاهش اخم کردن به اتفاقات خوب بیشتر فکر کنید، کمتر عصبی شوید و بیشتر بخندید و زندگی را راحت تر بگیرید به قول حافظ شیرازی: “زندگی سخت میگذرد بر مردمان سخت گیر !”.

بیشتر بخوانید
انواع ضد جوش

آسیب ناشی از نور آفتاب

آسیب های ناشی از نور خورشید و اشعه نامرئی فرا بنفش آن بسیار خطرناک هستند و گاهی اوقات می توانند منجر به بروز سرطان پوست شوند. پس پیشنهاد می کنیم از نور مستقیم خورشید به خصوص در فصول گرم سال دوری کنید و از انواع کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. برای خرید بهترین انواع کرم های ضد آفتاب بر روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهده انواع کرم ضد آفتاب

آسیب ناشی از نور آفتاب
آسیب ناشی از نور آفتاب

 

آسیب های ناشی از نور شدید آفتاب می تواند منجر به بروز چروک زودرس و حتی پیری زودرس پوست شود.هیچ عاملی به اندازه ی قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش خورشید نمی تواند پیری پوست را تسریع کند. تنها نکته ی مثبت در مورد آسیب پوستی ناشی از آفتاب این است که برخلاف اثر زمان و ژنتیک، می توانید آن را کنترل کنید. هنگامی که در ساحل هستید یا برای انجام کارهایتان از خانه بیرون می روید، محافظت در برابر آفتاب ضروری است. این محافظت را به وسیله پوشیدن لباس های پوشیده تر و استفاده از انواع کرم های ضد آفتاب انجام دهید.

استرس و کم خوابی

استرس و کم خوابی هم می تواند عاملی باشد برای تشدید چین و چروک های پیشانی شما باشد. در مواردی استرس بیش از حد باعث ایجاد جوش های ریز و عصبی بر روی پیشانی می شود، پس پیشنهاد می کنیم از هر نوع استرسی بپرهیزید و سعی کنید از محیط های پر استرس و تنش زا دوری کنید. کم خوابی و بی خوابی هم می تواند یکی از دلایل ایجاد چین و چروک در ناحیه پیشانی شما باشد.

اگر شب ها بد خواب شده اید حتما در طول روز ساعات مختصری را به استراحت بپردازید، زیرا که در هنگام استراحت پوست بدن شما به بازسازی و نوسازی خودش می پردازد و شما را جوان سازی می کند. این عملیات جوانسازی با تولید کلاژن شروع می شود و می تواند برای مثال با دفع سلول های مرده پوست شما همراه باشد.

رژیم غذایی ناسالم و چرب

رژیم غذایی ناسالم و سراسر چربی و مواد غذایی غیر ارگانیک می تواند موجب کاهش کیفیت کلی شادابی پوست شما شود و پیشانی شما هم قسمتی از پوست بدن شما است. پس اگر عادات غذایی نا سالمی دارید در سبک تغذیه ای خود کمی تجدید نظر کنید. استفاده از انواع کاهو و کلم پیچ و سالاد های رژیمی را به همراه روغن های تازه و طبیعی به رژیم غذایی خود بیفزایید.

رژیم غذایی سالم
رژیم غذایی سالم

 

روش های رفع چروک پیشانی

در این قسمت می خواهیم روش ها و درمان های ساده و خانگی را برای انواع چین و چروک پیشانی بررسی کنیم.

لایه برداری از پوست پیشانی

لایه برداری از پوست پیشانی را میتوانید به روش های فیزیکی مثل میکرودرم ابریژن انجام دهید که روشی است غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست. در این روش یک متخصص پوست به کمک یک دستگاه لایه بردار چرخنده به آرامی یک لایه از پوست شما را تراش میدهد و لایه برداری می کند که بدون درد و بدون نیاز به بی حسی انجام می شود. در روش های دیگر می توانید با استفاده از انواع اسکراب صورت به لایه برداری پوست پیشانی خود در خانه بپردازید.

اسکراب یک مخلوط است که درترکیب آن دانه های ریز شنی استفاده شده است که به کمک آن دانه های ریز پوست شما را تراش می دهد و لایه برداری می کند. به جز اسکراب می توانید از انواع صابون های لایه بردار نیز استفاده کنید.

صابون لایه بردار
صابون لایه بردار

 

اگر برای شروع لایه برداری به اسکراب یا صابون لایه بردار نیاز دارید حتما از محصولات سایت دلبرباش هم دیدن کنید:

بیشتر بخوانید
انواع ضد جوش

مشاهده انواع صابون و اسکراب

به طور کلی لایه برداری از پوست قسمت پیشانی یکی از بهترین روش های رفع چروک پیشانی است که در همه دنیا فراگیر شده است و یکی از اولین روش های رفع چروک سریع است.

نوشیدن آب کافی

نوشیدن آب کافی در طول روز ضامن سلامت عمومی بدن و پوست شما است. پوست پیشانی شما هم مطمعنا از کم آبی و بی آبی بدن شما دچار آسیب خواهد شد به خصوص اگر در آب و هوای گرم و خشک زندگی می کنید.

سونای بخار

به طور کلی سونا گرفتن و یا حضور در محیط های مرطوب با هوای خالص می تواند حالت کشسانی و جوانی را به پوشت شما باز گرداند. اگر در آب و هوایی خشک زندگی می کنید حتما سونا بگیرید و از محیط های مرطوب و گرم با بخار زیاد آب بهره ببرید.

سونای بخار
سونای بخار

 

تمرین هایی برای کاهش چین و چروک های پیشانی

در اینجا یک تمرین صاف کننده پیشانی آموزش می دهیم که به شما کمک می کند تا تنش ایجاد شده در ماهیچه های پیشانیتان را کاهش داده و از چین و چروک و خطوط بکاهد:

  • دو دست خود را مشت کنید و بندهای انگشت اشاره و وسط را در وسط پیشانی خود قرار دهید.
  • در حالی که فشار ملایمی وارد می کنید، مشتهای خود را به طرفین بکشید.
  • این تمرین را سه تا پنج بار در روز تکرار کنید.

ورزش روزانه

اگر سلامتی عمومی برایتان مهم است حتما ساعاتی از روز را به ورزش روزانه بپردازید. اگر مشکل بدنی خاصی دارید می توانید پیاده روزی روزانه کنید (حداقل روزی 30 الی 40 دقیقه)، ورزش روزانه ضربان قلب شما را تنظیم خواهد کرد و سموم پوستی و زیر پوستی شما به وسیله سیستم تعرق بدن دفع خواهد شد.

از کمپرس سرد استفاده کنید

استفاده از کمپرس سرد می تواند موجب انقباض در نواحی سطحی پوست پیشانی شما شود و در نتیحه آثار چین و چروک آن را کاهش دهد. اگر کمپرس سرد ندارید می توانید چن تکه یخ را داخل یک پلاستیک قرار دهید و دور پلاستیک را پارچه بکشید و روی پیشانی خود قرار دهید و به آرامی ماساژ دهید تا به کمک سرما خطوط و چین چروک ها را پنهان کنید.

استفاده از ژل آلوئه ورا

ژلی که داخل ساقه های سبز و تازه گیاه آلوئه ورا وجود دارد یک معجزه است برای رفع چین و چروک پیشانی شما، تنها کافی است یک ساقه از این گیاه را بخرید و ژل آن را خارج کنید و داخل یم ظرف شیشه ای بریزید و نگهداری کنید. شما می توانید روزانه مقداری از این ژل را بر روی پیشانی خود ریخته و به آرامی ماساژ دهید. استفاده از ژل این گیاه پر خاصیت یکی از بهترین روش های رفع چروک پیشانی شما است، پس حتما از این روش استفاده کنید.

استفاده از ژل آلوئه ورا
استفاده از ژل آلوئه ورا

 

ژل آلوئه ورا دارای ترکیباتی است که خاصیت الاستیک (کشسانی) پوست را بازیابی می کند و باعث جوانسازی دوباره پوست شما خواهد شد. ژل آلوئه همچنین به عنوان یک ماده آبرسان عمل می کند، که رطوبت را در پوست نگه می دارد. در نتیجه پوست نرم و لطیف می شود. ژل آلوئه ورا با غلظت حداکثر  نیم درصد برای استفاده موضعی بی خطر است و می تواند بدون هیچگونه اثرات سمی به مرطوب سازی پوست کمک کند.این درمان کننده طبیعی پوست، بیشتر ویژگی های درمانی خود را مدیون خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و حفاظت در برابر اشعه ماورا بنفش است.

ماسک عسل و آبلیمو

مقداری عسل غلیظ به همراه موم را با کمی آب لیمو تازه ترکیب کنید. اگر محصول بسیار شل و آبکی شد می توانید مقداری نمک بدن را با آن مخلوط کنید تا کمی سفت شود و سپس به پوست پیشانی خودتان بمالید و چند دقیقه صبر کنید و سپس شستشو دهید. این معجون فوق العاده می تواند در مدت زمان کوتاهی چین و چروک های سطح پیشانی شما را محو کند.

بیشتر بخوانید
انواع ضد جوش
ماسک عسل و لیمو
ماسک عسل و لیمو

روغن نارگیل

اگر چین و چروگ های پیشانی شما منشا خشکی پوست دارد تنها کافیست یکبار روغن غلیظ و چرب نارگیل را استفاده کنید تا برای همیشه چین و چروک های سطح پیشانی شما درمان شود. روغن نارگیل بسیار غنی و چرب است و چربی آن برای پوست به خصوص پوست های خشک بسیار مفید و تغذیه کننده است. برای شروع باید روغن مرغوب نارگیل را تهیه کنید و در زمانی که منافذ پوست شما باز است (بعد از حمام) استفاده کنید.

ماسک قهوه

قهوه هم دارای ترکیبات ضد اکسید و لایه بردار است که اگر به خوبی بتوانید از آن بهره ببرید باعث جوانی پوست شما خواهد شد. مراحل تهیه ماسک:

  • یک تخم مرغ بردارید و سفیده و زرده ی آن را از هم جدا کنید.
  • سفیده تخم مرغ را در یک کاسه بریزید و آن را هم بزنید.
  • یک چهارم قاشق چای خوری دانه های قهوه تازه آسیاب شده را به کاسه اضافه کنید.
  • محلول را به هم بزنید تا قهوه خوب مخلوط شود و کف تشکیل دهد.
  • قبل از استفاده از ماسک، دستان خود را بشویید و مطمئن شوید که انگشتان و ناخن هایتان تمیز هستند.
  • با حرکات دورانی آرام، مخلوط را روی صورت تمیز خود پخش کنید.
  • اجازه دهید ماسک به مدت بیست تا سی دقیقه بماند تا خشک شود و سپس آن را از روی پوست پاک کنید.

در مطالعات جدید نشان داده شده است استفاده از ماسک قهوه و ترکیباتی که دارای پلی فنل ها هستند می تواند برای جوانسازی و رفع چروک پوست بسیار بسیار موثر باشند. شما همچنین می توانید محصولات ماسک قهوه را از سایت فروشگاهی ما تهیه کنید:

انواع ماسک قهوه

استفاده از ماسک های مخصوص پیشانی

به تازگی محصولاتی تولید شده اند که مخصوص استفاده در قسمت پیشانی هستند که ماسک پیشانی نام دارند. این محصولات فرمولاسیون مخصوص دارند که به رفع چین و چروک پیشانی شما کمک خواهند کرد و تاثیرات خوبی بر سلامت پوست نایحه پیشانی شما خواهند داشت. یکی از بهترین روش های رفع چروک پیشانی استفاده از این از محصولات مراقبتی و روتین پوستی است.

مشاهده و خرید انواع ماسک پیشانی

استفاده از پچ چشم برای پیشانی

اگر به مراقبت از پوست زیر چشمتان اهمیت می دهید حتما هر بار که از پچ چشم برای چشمتان استفاده می کنید، یکی از این پچ ها را هم بر روی پیشانی خودتان بگذارید و مطمعمن باشید پیشانی شما از این کارتان تشکر خواهد کرد!. انواع پچ چشم دارای ترکیباتی است که پوست شما را به کلاژن سازی تحریک می کند و می تواند برای مبارزه با انواع چین و چروک بسیار موثر واقع شود.

پچ چشم برای پیشانی
پچ چشم برای پیشانی

 

برای استفاده و خرید انواع پچ چشم بر روی لینک زیر کلیک کنید:

انواع پچ چشم

نتیجه گیری

سلامت و شادابی پوست پیشانی شما تاثیر بسزایی در زیبایی چهره شما دارد. یک پوست صاف و تمیز و نرم می تواند 2 برابر شما را زیبا تر نشان دهد. پس از هم اکنون به فکر سلامتی و جوانی و شادابی پوست بدنتان باشید زیرا که ممکن است با از دست دادن زمان کارتان سخت شود و این پروسه طولانی گردد. در قسمت های بالایی بهترین روش های رفع چروک پیشانی را برای شما به صورت مفصل توضیح داده ایم و امیدواریم که از این روش ها به خوبی استفاده کنید.

 

با ما همراه باشید

مجله دلبرباش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.