آموزش آرایش مناسب چشم کوچک

آرایش مناسب چشم کوچک

آموزش آرایش مناسب چشم کوچک

در این مقاله سعی داریم با هم روش هایی را بررسی کنیم برای آرایش چشم های کوچک. ناگفته نماند آرایش مناسب چشم کوچک شاید در ظاهر بسیار ساده به نظر برسد اما اصولی دارد که ممکن است از آن مطاع نباشید، پس ما با همراه باشید.

استفاده از خط چشم برای چشمان ریز 

برای کسانی که چشمان ریزی دارند یکی از بهترین راه های درشت نمایی چشم هایشان به کمک آرایش، استفاده از انواع خط چشم می باشد. خط چشم برای چشم های ریز و کوچک واقعا معجزه می کند!. اما اصولی کشیدن خط چشم برای چشمان ریز کار ساده ای نیست و اصولی هم دارد که باید رعایت شود زیرا که اگر رعایت نشود تاثیر معکوس دارد!.

کشیدن خط چشم دورتادور چشم‌های شما، باعث ریز تر دیده شدن چشمان شما خواهد شد پس برای چشم های کوچک، شما می بایست طوری خط چشم بکشید که خط چشمتان در 3/4 بیرونی پلک شما دیده شود. برای چشم های کوچک پیشنهاد شده است از خط چشم های رنگی و روشن استفاده شود چنانچه خط چشم رنگی ندارید برای خرید این نوع محصولات به سایت دلبرباش مراجعه فرمایید.

خط چشم رنگی
خط چشم رنگی

خرید خط چشم رنگی

استفاده از خط چشم های روشن و رنگی باعث می شود تا چشم های شما بزرگتر به نظر برسند و برجستگی خاصی به چشم های شما می دهد. استفاده از رنگ مناسب و طرح مناسب برای خط چشم کشیدن بسیار می تواند موثر باشد.

بیشتر بخوانید
انواع لیپ گلاس و محبوبترین برق لب در بازار

معجزه سایه سفید

سایه سفید برای چشم های ریز یک نوع معجزه محسوب می شود. این تکنیک کمک می‌کند که چشم‌های شما بازتر و درشت تر به نظر برسند و بزرگتر دیده شوند. سایه سفید و رنگ روشن را باید در 2 گوشه چپ و راست چشم بزنید و به آرامی فید (Fade) کنید، سپس سایه سفید را در زیر ابرو های و زیر چشم استفاده کنید و به کمک انگشت یا بلندر فید کنید درست مانند تصویر زیر:

معجزه سایه سفید
معجزه سایه سفید

استفاده از رنگ زرد در آرایش چشم

رنگ زرد در آرایش چشم بسیار کمک کننده است زیرا که یک رنگ روشن و جذاب است و چشمان شما را درشت تر و زیبا تر نشان می دهد. رنگ زرد و هم خانواده آن یعنی طلایی و نارنجی را می توانید برای آرایش چشم خودتان استفاده کنید و چشمانی درشت تر داشته باشید. مردمان آسیای شرقی و خاور دور به دلیل اینکه چشمان کوچکی دارند از این رنگ در آرایش روزانه و لباس های خود بیشتر استفاده می کنند.

استفاده از رنگ زرد در آرایش چشم
استفاده از رنگ زرد در آرایش چشم

 

همچنین می توانید رنگ زرد را با لباس ها و حتی رنگ کاور گوشیتان هم ست کنید و بسیار لاکچری به نظر برسید. به طور کای استفاده از رنگ های روشن و جذب کننده نوعی آرایش مناسب چشم کوچک است اما در این میان رنگ مشکی بیشترین تاثیر را دارد اگر اصولی استفاده شود.

اجتناب از آرایش غلیظ

آرایش غلیظ به خصوص برای چشمان شما، می تواند باعث کوچک نمایی چشم هایتان شود، پس از آرایش غلیظ و پر آب و تاب پرهیز کنید و به آرایش های ساده و محو روی بیاورید. آرایش غلیظ همچنین برای سلامتی پوست شما هم می تواند در آینده مشکل ساز شود پس سعی کنید زیبایی طبیعی را کسب کنید و به دنبال زیبایی نچرال باشید.

بیشتر بخوانید
کاربرد و مزایای هدبند حوله ای

رفع چروک دور چشم

چروک دور چشم و به طور کلی افتادگی پلک ها یکی از دلایل بزرگ و تاثیر گذار در کوچک نمایی چشم های شماست. برای رفع و پیشگیری از چروک پوست دور چشم باید از انواع ماسک و پچ چشم در روتین پوستی خودتان استفاده کنید. کرم های دور چشم هم می توانند بسیار کارآمد و کار ساز باشند. برای داشتن پوستی لطیف و جوان باید به ورزش بپردازید و از غم و غصه دوری کنید در ضمن بیشتر بخندید!.

رفع چروک دور چشم
رفع چروک دور چشم

 

اگر در سنین جوانی پوست پلکتان در حال چروک شدن می باشد حتما در سبک زندگیتان تجدید نظر کنید، اما هیچوقت دیر نیست، از همین امروز به مراقبت های ویژه از پوستتان شروع کنید و استفاده از پچ چشم و ماسک چشم را در نظر داشته باشید. چروک دور چشم چیزی نیست که از آن بترسید و باید همواره در رفع و پیشگیری آن کوشش کنید. اگر به دنبال ماسک و پچ چشم با کیفیت بالا هستید حتما به محصولات ما هم سری بزنید:

خرید انواع ماسک چشم

استفاده از مداد طلایی

برای اینکه چشم درشت تر دیده شود، می توانید پشت خط چشم، یک خط مداد طلایی یا صدفی بکشید. این رنگ، بازتاب خوبی دارد و باعث می شود تا چشم ها بازتر و زیباتر دیده شوند. رنگ طلایی همانطور که قبل تر گفته شد از خانواده رنگ زرد و رنگی زنده و گرم است و جلوه مناسبی به چشم های شما خواهد داد. رنگ طلایی جلوه ای بسیار اعیانی و لاکچری هم دارد و در کل رنگی سایت بسیار مناسب برای مناسبت هایی مثل عروسی و یا مراسم عقد و تولد.

خط چشم طلایی
خط چشم طلایی

خط چشم نازک

به طور کلی خط چشم هر چه کلفت تر و ضخیم تر کشیده شده باشد، چشم های شما را ریز تر و کوچک تر نشان می دهد. در تصاویر زیر به خوبی می توانید تاثیر این مورد را به چشم ببینید:

بیشتر بخوانید
سرم طلا چیست و چه کاربردی دارد؟
خط چشم نازک بکشید
خط چشم نازک بکشید

 

خط چشم نازک
خط چشم نازک

استفاده از ریمل و فر مژه

داشتن مژه ایی پر پشت و پر رنگ به خوبی می تواند چشمان شما را درشت نمایی کند. اگر مژه های کم پشتی دارید حتما از انواع مژه های مصنوعی استفاده کنید و ریمل بلند کننده بزنید. ریمل های بلند کننده و فر کننده به خوبی می توانند تا 2 برابر حجم مژه های شما را بیشتر کنند. در تصویر زیر به خوبی می توانید تاثیر مژه های پر رنگ و پرپشت را ببینید:

استفاده از ریمل و فر مژه
استفاده از ریمل و فر مژه

ابرو های درشت و خوش فرم

ابرو های درشت و خوش فرم متناسب با آرایش و حالت چشمان شما یکی از بهترین روش های مقابله با چشم های کوچک است. ابرو های خود را به کمک مداد و هاشور ابرو پر رنگ کنید و به وسیله انواع تیغ ابرو و صابون ابرو فرم دهی کنید. اگر در آرایش ابرو تبهر ندارید حتما به آرایشگاه مراجعه کنید و ابرو های خودتان را دست یک متخصص بسپارید.

ابرو های درشت و خوش فرم
ابرو های درشت و خوش فرم

نتیجه گیری

چشم های درشت، گیرا و جذاب در زیبایی شما بسیار بسیار تاثیر گذار هستند. برای آرایش مناسب چشم کوچک سعی کنید موارد بالا را امتحان کنید و شک نداشته باشید پشیمان نخواهید شد. اگر سعی دارید نظر کسی را به خود جلب کنید حتما با چشم هایتان با او حرف بزنید زیرا که از گذشته هم گفته شده است که چشمان دریچه ای هستند به روح و قلب شما!. برای داشتن چشم های درشت و گیرا اصلا نگران نباشید زیرا با چند تکنیک ساده و خانگی می توانید کاری کنید تا چشم های شما بسیار درشت تر به نظر برسند.

 

با ما همراه باشید…

مجله دلبرباش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.